نرم افزار مدیریت لاگ ها

چرا مدیریت لاگ مهم است؟ استفاده از رویکرد سیستماتیک برای نگه داری و آنالیز  لاگ مزایای بسیاری دارد که مهمترین آن عبارتند از:

  • ذخیره سازی یکپارچه
  • سیستم نظارت و هشدار
  • بهبود امنیت
  • عیب یابی بهتر
  • تجزیه فایل لاگ
  • آنالیز و تحلیل داده ها
نرم افزار مدیریت لاگ - lOG Managment

LOG MANAGEMENT 

به منظور تحلیل کیفیت و نظارت دقیق‌‌تر بر فرآیند‌های سازمانی نیاز به خواندن، تفسیر و تحلیل مجموعه‌ی وسیعی از لاگ‌ها می‌باشد. این لاگ‌ها شامل لاگ سامانه‌های مختلف درون سازمان، زیرساخت‌های گوناگون و به طور ویژه لاگ‌های مربوط به چرخه زندگی وب سرویس‌ها می‌باشد.
سازمان‌ها با استفاده از نرم افزارlog management   می‌توانند تمامی این لاگ‌ها را به صورت برخط و یکپارچه ذخیره سازی و تحلیل کنند. نرم افزار مدیریت لاگ به سازمان‌ها کمک می‌کند سطح نظارتی خود را چندین مرتبه عمیق‌تر کنند و با تحلیل لاگ‌ها روند‌های مشکل آفرین و تهدید آمیزی که از دید ساختار مانیتورنیگ پنهان است را کشف کرده و پیش از وقوع بحران مشکل را برطرف کنند

مزایای نرم افزار مدیریت لاگ

ذخیره سازی یکپارچه

از طریق نرم افزار مدریت لاگ، ذخیره سازی یکپارچه لاگ‌ها امکان پذیر می‌شود و توسط این ابزار ، تجزیه و تحلیل لاگ‌ها با سهولت بیشتری انجام می‌شود. مزیت دیگر این ابزار، افزایش امنیت سیستم شما می‌باشد. این ذخیر سازی یکپارچه، باعث استاندارد سازی اطلاعات لاگ می‌باشد و جستجوی لاگ را خیلی آسان می‌کند که به تبع آن باعث صرفه جویی مالی و زمانی می‌شود.

سیستم هشدار

نرم افزار مدیریت لاگ قابلیتی برای ارسال هشدارهای قابل تنظیم در زمان واقعی دارد که به شما امکان می دهد به محض بروز مشکل از وجود آن مطلع شوید، این ویژگی در موارد نقض امنیت و نفوذ برای شرکت‌ها بشدت ضروری است و هر ثانیه می تواند آسیب بیشتری به سیستم توسط مهاجم وارد کند. از طریق این ابزار با چند روش ممکن می‌توان به کارشناس مربوطه اطلاع رسانی کرد

بهبود امنیت

با نظارت و هشدارهای آنی نرم افزار مدیریت لاگ، شرکت شما در برابر حملات هکرها ایمن‌تر می‌شود. با انتخاب دقیق چه رویدادهایی برای لاگ، می‌توانید امنیت را بیشتر تقویت کنید. برای مثال، Windows Security Log از اهداف حمله هکرها است زیرا با تغییر این گزارش مسیر خود را مخفی می‌کنند. با ورود و نظارت بر رویدادهای لاگ در Windows Security Log ، می‌توانید هرگونه رفتار مشکوک را تشخیص دهید.

عیب یابی بهتر

با نرم افزار مدیریت لاگ شما می‌توانید کنترل و نظارت دقیقی به تمام نرم افزار‌های شرکت خود داشته باشید. دریافت گزارش وقایع برای شناسایی مشکلات و عیب یابی ، دریافت هشدارهای آنی از بروز مشکلات فنی ، امکان تجزیه و تحلیل گزارشات ، شناسایی رویداد‌های مشکل ساز ، کشف ارتباط با سایر رویدادها و … و ده‌ها امکانات دیگر فقط بخشی از ویژگی های نرم افزار مدیریت لاگ می‌باشد.

تجزیه فایل لاگ

تجزیه فرآیند تقسیم داده ها به اطلاعات کوچکتر برای ذخیره سازی و دستکاری آسان تر است. از آنجا که هر پرونده لاگ از داده‌های مختلفی تشکیل شده است، هدف از تجزیه پرونده لاگ شناسایی ساختارهای مشابه و امکان گروه بندی اطلاعات توسط آن ساختارها است. به عنوان مثال جمع آوری سیاهه‌های مربوط به یک بازه زمانی خاص، یا پیگیری فعالیت یک کاربر.

آنالیز و تحلیل داده ها

علاوه بر امکانات متنوعی که در نرم افزار مدیریت لاگ وجود دارد، ویژگی جذاب دیگری نیز وجود دارد که “تجزیه و تحلیل داده‌ها” نام دارد. شما از طریق ویژگی تجزیه و تحلیل داده‌ها می‌توانید مدل‌های رفتاری از داده‌های مختلف بدست آورید و با انجام برنامه ریزی متناسب با سیاست‌های اقتصادی شرکت تان، مانع از بروز مشکلات ریز و درشت شوید یا صرفه جویی ها مالی و زمانی بوجود آورید.

همین حالا شروع کنید

ما در شرکت دانش بنیان پلتکو، آماده کمک کردن به شما هستیم