مدیریت وب سرویس‌

API Manager

 

_

API Manager یک راه حل مدیریتی و انعطاف پذیر است که یکپارچه سازی زیر ساخت وب سرویس‌های سازمان را انجام می‌دهد و به شما کمک می کند تا بدانید دقیقاً چه کسی ، چه زمانی و چگونه به وب سرویس‌های شما دسترسی پیدا می‌کند.
API Manager ابزارهای کاربردی و جذابی در اختیار مدیران و اپراتورها قرار می‌دهد که باعث بالا رفتن کارایی کل سرویس‌های سازمان می‌شود و از خطاها و اتلاف زمان به طرز چشمگیری جلوگیری می‌کند. علاوه بر این موراد میزان توسعه پذیری کل وب سرویس‌ها بالا می‌رود و به سازمان امکان استفاده از وب سرویس‌های قدیمی را بدون کد نویسی می‌دهد.

  • کنترل سطح دسترسی
  • احراز هویت
  • کنترل نرخ دسترسی
  • مدیریت سطح دسترسی
  • مدیریت توزیع بار
  • تقویت امنیت سیستم
معرفی ابزاری کارآمد برای مدیریت وب سرویس

 کاربرد API Manager

_
سازمان‌ها باید از فعال بودن مداوم، امنیت، سهولت دسترسی ، نرخ دسترسی  و مسائل دیگر وب سرویس‌های خود اطلاع دائم و آنلاین داشته باشند اما مشکل اینجاست که همه این وظایف در یک سازمان متمرکز نیست و این مشکل دغدغه بزرگی برای سازمان‌ها شده است. برای حل این مشکل مهم به پلتفرمی یکپارچه برای مدیریت زیر ساخت وب سرویس‌ها نیاز است که بتواند کل چرخه زندگی وب سرویس‌های سازمان را از ابتدای بوجود آمدن تا زمان  قطع سرویس مدیریت کند. ما در شرکت دانش بنیان پلتکو با ارائه راهکاری هوشمندانه و مبتنی بر دانش روز دنیا این چالش را از طریق API Manager برای سازمان‌ها حل کرده‌ایم. سازمان‌ها از طریق API Manager به راحتی می‌توانند زیر ساخت کل سرویس‌های خود را یکپارچه کنند و با ابزارهای مدیریت بر تمام رخدادهای وب سرویس‌ها نظارت آنلاین داشته باشند.

API Manager
برای چه سازمانی مناسب است ؟

تعداد وب سرویس

سازمان‌هایی که تعداد وب سرویس‌های زیادی دارند نظیر سازمان تامین اجتماعی ، وزارت نفت

اهمیت وب سرویس

سازمان‌هایی که وب سرویس‌های مهم دارند نظیر پلیس +10

درآمد زایی وب سرویس

سازمان‌هایی که از وب سرویس‌های درآمد کسب می‌کنند نظیر ایرانسل

وب سرویس استراتژیک

سازمان‌هایی که وب سرویس‌های استراتژیک دارند نظیر بانک‌ها

وب سرویس تعاملی

سازمان‌هایی که وب سرویس‌های تعاملی دارند نظیر نیرو انتظامی

وب سرویس زمان دار

سازمان‌هایی که وب سرویس‌های زمان دار دارند نظیر سازمان سنجش

ویژگی‌های API Manager

_

ایجاد درگاه امن برای وب سرویس‌ها

از طریق API Manager می‌توانید، میکرو سرویس‌های یکپارچه یا منابع داده را با استفاده از درگاه وب‌سرویس، از حالت یکپارچه خارج کنید. برای این کار با استفاده از سرویس‌های پراکسی، گروه‌های وب‌سرویس را برای ساده سازی مصرف و ایمنی وب سرویس‌ها با چند کلیک در کنار هم قرار می دهید.

امکان سفارشی سازی API Manager

در پلتفرم پلتکو امکان سفارشی سازی API Manager برای هر سازمان وجود دارد که باعث اجرای خودکار سیاست‌های سفارشی سازمان می‌شود تا شما امکان کنترل دسترسی و کنترل ترافیک وب سرویس‌ها را داشته باشید ضمن اینکه می‌توانید در زمان اجرای وب سرویس‌ها بدون قطع شدن وب سرویس‌های سازمان مواردی نظیر امنیت، نرخ دسترسی ، ذخیره سازی و … را اضافه یا حذف کنید.

پشتیبانی از RAML ، OAS ، SOAP

در پلتفرم پلتکو، API Manager امکان مدیریت وب‌سرویس‌ها را برای وب سرویس‌های SOAP موجود فراهم می‌کند یا از ابتدا با درگاه وب‌ سرویس بومی می‌توانید وب‌سرویس را بسازید. برای این کار می‌توانید مشخصات وب‌ سرویس را با استفاده از محبوب ترین قالب‌ها برای مدل‌های وب‌ سرویس وارد یا طراحی کنید.

مدیریت دسترسی یکپارچه

با استفاده از پلتفرم پلتکو به PingFederate Okta ، LDAP یا OpenAM متصل می‌شوید تا دسترسی امن برای توسعه‌ دهندگان برنامه ، شرکا و گروه های تجاری داخلی فراهم کنید. از یکپارچه سازی SAML برای مدیریت SSO و تأیید مجوز مصرف وب ‌سرویس از طریق پروتکل OAuth2 می‌توانید استفاده کنید.

امکان تعیین خط‌ مشی وب‌ سرویس‌ها

API Manager به شما این امکان را می‌دهد تا سیاست‌های امنیتی و شرایط سازگار را برای میکروسرویس‌ها (بدون در نظر گرفتن محل آنها) از طریق یک رابط واحد اعمال کنید. ضمن اینکه برای ارتقاء و استفاده مجدد می‌توانید هر میکروسرویسی‌ را در پلتفرم پلتکو منتشر کنید.

مدیریت وب‌ سرویس‌ها از طریق فضای ابری

برای بهینه‌سازی جریان ترافیک وب‌سرویس‌های سازمان، می‌توانید وب‌سرویس‌ها را در سرورهای ابری پلتکو و یا در سرور خودتان مستقر کنید. این کار ضمن بهره‌مندی از یک تجربه مدیریت واحد و مشاهده کامل تمام وب ‌سرویس‌های داخلی و خارجی، الزامات امنیتی و انطباق را برآورده می‌کند.

محافظت از منابع خود

با استفاده از محدودیت‌های تأیید اعتبار ، تائید مجوز و شرایط استفاده ، داده ها و خدمات را به صورت انتخابی در معرض دید کارمندان ، شرکا و مشتریان قرار دهید.

تسریع در ارائه‌ی خروجی وب سرویس‌ها

API Manager کمک میکند تا وب سرویس‌ها را سریعتر بنویسید و از طریق رویکردهای API-FIRST ارزش افزوده‌ی کارتان را در اسرع وقت به مشتریان خود تحویل دهید. ضمن اینکه می‌توانید تیم‌های قبل و بعد از خود را از طریق بازبینی و نسخه برداری و مستند سازی خودکار از وب‌سرویس‌ها مقایسه و دسته بندی کنید.

بهبود قابلیت معرفی وب‌سرویس به سرویس گیرندگان

به کمک پلتکو برای همه وب‌سرویس های خود یک پورتال توسعه دهنده قابل تنظیم ایجاد کنید و به راحتی وب‌سرویس‌ها را با تیم‌های داخلی ، شرکای خارجی و مشتریان به اشتراک بگذارید.تا بتوانند کلیه خدمات شما را با جزئیات و به‌روز مشاهده نمایند.

ابزار مدیریت قابلیت‌های تجاری وب سرویس
مجموعه‌ای از ابزارها برای کنترل و نمایش اینکه چه کسی و چگونه به وب سرویس‌ها دسترسی داشته باشد نظیر: سطوح دسترسی، تحلیل میزان استفاده توسط شرکاء/ توسعه دهندگان / برنامه‌های کاربردی، مدیریت قوانین و سطوح دسترسی مختلف برای مخاطبان مختلف، وجود جریان کاری برای ثبت وب سرویس های جدید، پشتیبانی از وب سرویس‌ها و …

ابزارهای مدیریت وب سرویس

api

ابزار مدیریت قابلیت‌های کارکردی وب سرویس

مجموعه‌ای از ابزارها برای کنترل و در دسترس بودن کارکردهای فنی وب سرویس‌ها نظیر امنیت، کنترل سطح دسترسی، احراز هویت، کنترل نرخ دسترسی و مدیریت توزیع بار و …

جلوگیری از قطع سیستم

جلوگیری از اتلاف زمان

جلوگیری از اتلاف هزینه

فواید مدیریت وب سرویس‌ها

_

افزایش سطح امنیت وب سرویس

رهگیری درخواست‌های وب سرویس‌ها

تجزیه و تحلیل داده‌های وب سرویس‌ها

مدیریت چرخه زندگی وب سرویس‌ها

پشتیبانی از پروتکل‌های احراز هویت در فراخوانی

تأیید مجوز درخواست وب سرویس‌ها

مدیریت آمار و اطلاعات وب سرویس‌ها

قابلیت شخصی سازی برای هر سازمان

غیر فعال کردن وب سرویس در زمان اختلال

تعیین سیاست برای دسترسی و تعداد فراخوانی

اعمال سیاست ارتباطی سیستم و سازمان

امکان توزیع بار بر روی چند نقطه پایانی

صف بندی درخواست‌ها و مدیریت نرخ فراخوانی

جستجوی پیشرفته بین وب سرویس‌های سازمان

ارائه دسترسی به وب سرویس در ازای دریافت هزینه

همین حالا شروع کنید

ما در شرکت دانش بنیان پلتکو، آماده کمک کردن به شما هستیم